Hírek
2011. Október 13. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A szülő kérésére is megbukhat a gyerek
Hivatalosan is nyilvánosságra hozta a Hoffmann Rózsa vezette oktatásért felelős államtitkárság az új köznevelési törvénytervezet kodifikált változatát és két hetet adott szakmai véleményezésére – írja a Magyar Nemzet.
A tervek szerint a tanulmányi követelmények sikeres teljesítése esetén is megismételtethető a gyerekkel az évfolyam a szülő kérésére. A javaslat szerint a nem tanköteles tanuló jogviszonya megszűnik, ha másodszor is megbukik ugyanazon az évfolyamon. A javaslat szerint az iskola igazgatója a szülő kérésére legfeljebb egy alkalommal engedélyezheti az iskola első évfolyamának megismétlését, akkor is, ha a tanuló a tanulmányi követelményeket sikeresen teljesítette. Ebben az esetben erről az évről nem kap bizonyítványt a tanuló. Változnak az osztálylétszámok is. Alsó tagozatban a jelenleginél, nagyobb átlagosan 23 fős osztályokkal kell számolni. Felső tagozatban az átlaglétszám továbbra is 23 fő marad, a maximális létszám azonban 27-re csökken. A legnagyobb változás a szakiskolákban várható, ahol az elméleti képzésen a lemorzsolódás csökkentése érdekében négy fővel mérséklik a jelenlegi 28 fős osztálylétszámot. A javaslat egyébként pontosítja a pedagógusok munkaidejére vonatkozó rendelkezéseket is.A törvényjavaslatot novemberben benyújtják a parlamentnek, s még ebben az évben szavaznak róla.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.

