Hírek
2020. Október 25. 09:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az Antarktiszon megjelentek a közönséges szúnyogok

Az Antarktisz turisták által kedvelt György király-szigetén megjelentek a közönséges szúnyogok - jelentette be Alekszandr Klepikov, a déli-sarkvidéki orosz expedíció vezetője pénteken az Interfax hírügynökségnek.
Klepikov szerint ez az emberi tényezőnek "köszönhető": a regionális körülményekhez képest enyhe klímájú György király-szigeten, ahol hét ország tart fenn megfigyelőállomást, sok a turista is. A patakok és a folyók ott nyáron három, télen mínusz öt fokosak.
A közönséges szúnyog eddig ismeretlen volt az Antarktiszon, ahol csak a szárnyatlan változata honos. Az orosz expedíció vezetője elmondta, hogy a nemzeti sarkvidéki programok vezetői tanácsának kezdeményezésére megkezdődött a helyzet tanulmányozása és annak az eljárásnak a kidolgozása, hogyan ejtsék csapdába a vérszívó rovarokat.
Klepikov arról számolt be, hogy az orosz Bellingshausen állomás egyik épületét fertőtleníteni kellett a szúnyogok megjelenése miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 29. 13:11, szerda | Külföld
A finn házelnök köszönetet mondott országa NATO-csatlakozásának támogatásáért
Matti Vanhanen finn házelnök levélben mondott köszönetet Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének, amiért a magyar parlament támogatta országa NATO-csatlakozási kérelmét.
2023. Március 27. 07:00, hétfő | Külföld
Vargha Tamás: a nyugat-balkáni béke Magyarország egyik legfontosabb biztonságpolitikai érdeke
2023. Március 27. 07:00, hétfő | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország és Kína nem hoz létre katonai szövetséget
2023. Március 24. 15:32, péntek | Külföld
Hamarosan ellentámadást indítanak az ukránok
Hosszú idő óta ismert, hogy tavasszal az ukránok ellentámadást terveznek, most az ukrán szárazföldi erők parancsnoka, Olekszandr Szirszkij arról beszélt, hogy hamarosan ellentámadásba kezdenek.