Hírek
2014. Április 28. 10:28, hétfő |
PR
Forrás: NAV, fotó: decompressionpros.com
Az orvosnak is adnia kell nyugtát

Az adóhivatal idén is fokozottan ellenőrzi az egészségügyi szolgáltatókat.
A Tolna megyei adóellenőrök a közelmúltban egy egyéni vállalkozó háziorvos könyvelését, nyilvántartásait vizsgálták. Bár a háziorvosok többségénél nem jellemzőek a szabálytalanságok, ez esetben a revizorok többet is találtak. Az orvos 2000 forintot kért például egy alapellátásnak nem minősülő - neurológiai vizsgálatért, de arról semmilyen bizonylatot nem állított ki. Ezt azzal magyarázta, hogy ő ezt egyfajta „vizitdíjnak” tekintette és nem gondolta, hogy nyugtát kellett volna adnia. A számlaadás elmulasztása mellett egyéb hiányosságok is előfordultak a doktornál. Nyilvántartásait nem megfelelően vezette, és a mintegy kilenc éve működő magánrendelőjének címét sem jelentette be vállalkozása telephelyeként az adóhivatalhoz.
A NAV 280 ezer forint mulasztási bírságot állapított meg a háziorvos részére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 05. 09:21, hétfő | PR
Megjelentek a tiktokos csalók
a fiataloknak minden platformon résen kell lenniük
2025. Április 29. 12:49, kedd | PR
Amikor a mesterséges intelligencia segít a klímavédelemben Kate segítségével visszatér az élet a cecei erdőbe
István Imre (Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság), Sipos Katalin (WWF Magyarország), Suba Levente (K&H) Forrás: K&H/Lorkó Dávid
2025. Április 26. 09:04, szombat | PR
A Jánosik Kft. újjáépíti a Rákóczi-tábort
Megújul a sátoraljaújhelyi Rákóczi-tábor: a beruházás keretében négy korszerű új épület, valamint egy teljesen új étkező részleg valósul meg, összesen csaknem 2500 négyzetméteren.
2025. Április 26. 08:11, szombat | PR
Badacsonyi Loccsanás Húsvétkor
Kevés ember merészkedik be a Balatonba tavasszal és még kevesebb, aki a Balaton vízével locsolkodik Húsvétkor. Badacsonyban a kettő ötvözetét találták ki Húsvéthétfőre.