Hírek
2021. Április 05. 09:27, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Az ünnepek alatt is figyeljünk a környezetünkre!

Ne feledjük, hogy a szabadtéri tüzek döntő többségét emberi figyelmetlenség okozza.
Akár egy el nem oltott cigaretta is elég ahhoz, hogy nagy területen lángra kapjon az aljnövényzet. Figyeljünk környezetünkre, hiszen odafigyeléssel megelőzhetőek a szabadtéri és erdőtüzek!
Legutóbb április másodikán, pénteken vonultak megyénk tűzoltói szabadtéri tűzesethez. Mintegy 8 hektárnyi területen égett a nádas a 63-as főúton, Alsótengelic közelében pénteken, a kora esti órákban. A tűzesethez a paksi, szekszárdi és sárbogárdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik gyorsbeavatkozó vízsugár és kéziszerszámok segítségével határolták körbe, majd oltották el a lángokat.
A tűzgyújtással kapcsolatos szabályokat, minden esetben tartsuk szem előtt:
1. Csak akkora tüzet gyújtson, amelyet kezelni tud!
2. Tűz soha nem hagyható felügyelet nélkül!
3. Mindig legyen a közelben megfelelő mennyiségű oltóanyag (víz, homok, tűzoltó készülék).
4. Gondoskodni kell a tűz irányításához szükséges kézi szerszámról (gereblye, lapát, vasvilla).
5. Feltámadó szél esetén azonnal el kell oltani a tüzet!
6. A tüzelés befejezését követően gondosan oltsa el a tüzet, az oltáshoz használjon vizet, a tüzelés helyét takarja le legalább 5 centiméter vastagságú földdel a visszagyulladás megakadályozásának érdekében!
A kerti tüzelés helyett javasoljuk, hogy válassza inkább a környezetkímélőbb komposztálást, ágdarálást, amivel hasznos tápanyagokat is visszanyerhet!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 15:49, csütörtök | Helyi
Adomány a Fekete István Múzeum részére
Bókai László dombóvári vadász május 17-én újabb adománnyal kereste fel a Fekete István Múzeumot.
2025. Május 22. 08:05, csütörtök | Helyi
Idén is megnyílnak a tűzoltó szertárkapuk
Gyermeknap alkalmából ismét megnyílnak a tűzoltólaktanyák kapui a látogatók előtt a hónap utolsó vasárnapján, május 25-én.
2025. Május 21. 08:33, szerda | Helyi
Száz éve született Újdombóváron az Aranycsapat egyik tagja
– interjú ifjabb Buzánszky Jenővel
2025. Május 20. 17:00, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Május hónap műtárgyának Z. Soós István (Nagykanizsa, 1900. augusztus 3. - Kaposvár, 2002. január 26.) kaposvári festőművész két képét választották.