Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2011. December 26. 07:58, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu

Azonnal hívták az UFO-központot

Azonnal hívták az UFO-központot

Titokzatos tűzgömb futott át karácsony este Északnyugat-Európa egén, és keltett mindenféle találgatásokat.

De utóbb kiderült, hogy egy orosz hordozórakéta egyik darabját lehetett látni, amint elégett a légkörben – közölte vasárnap a belga királyi obszervatórium.

A fényes gömböt szombat este 18:30 óra körül észlelték Németország, Hollandia, Belgium és Észak-Franciaország fölött. Ez a szerdán felbocsátott Szojuz TMA-03M űrhajó hordozórakétájának utolsó fokozata volt a belga megfigyelők szerint. Az űrhajó a nemzetközi űrállomásra szállított három asztronautát, köztük egy európait: a holland André Kuiperst. A jelenségről készült, mintegy 30 másodperc hosszú felvételek hamar felkerültek az internetre, és a mannheimi UFO-központot azonnal elárasztották a telefonhívások.

Címkék: ufo

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.