Városlista
2025. július 15, kedd - Henrik

Hírek

2022. Május 03. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bírók és ügyészek megölésével fenyegetőző férfi ellen emeltek vádat

Bírók és ügyészek megölésével fenyegetőző férfi ellen emeltek vádat

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség vádat emelt egy 41 éves oroszlányi férfi ellen, aki bírók, ügyészek és rendőrök megölésével fenyegetőzött, mert azt hitte,

hogy a vele szemben eljáró hatóságok meg akarják fosztani vagyonától - közölte a főügyészség hétfőn az MTI-vel.

Borbély Veronika sajtószóvivő-helyettes tájékoztatása szerint a mentális problémákkal küzdő, személyiségzavarban szenvedő, rendszeresen kábítószert fogyasztó vádlott 2021 júliusában a fentiekben említett szándékát több alkalommal közölte pártfogójával.

A férfi arról is beszámolt, hogy lőfegyvert, lőszereket vásárolt, és cselekményével arra akarja felhívni a közvélemény figyelmét, hogy a bíróság senkit ne helyezzen gyámság alá.

A vádlott az édesanyját is megöléssel fenyegette. Az férfi ruhájában az őt előállító rendőrök jelentős mennyiségű kábítószert találtak.

A főügyészség emberölés előkészülete, kábítószer birtoklása és zaklatás miatt emelt vádat a férfival szemben és indítványozta, hogy a Tatabányai Törvényszék a vádlottat ítélje fegyházbüntetésre, feltételes szabadságra helyezés lehetősége nélkül.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld

Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 15. 07:56, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nyugodtan futok rá a választásra