Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2019. Szeptember 28. 11:39, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bűncselekmény hiányában felmentették a korrupciós vádak alól a belga uniós biztosjelöltet

Bűncselekmény hiányában felmentették a korrupciós vádak alól a belga uniós biztosjelöltet

Bűncselekmény hiányában felmentette a korrupcióval összefüggő vádak alól Didier Reynders belga védelmi és egyben külügyminisztert a belga ügyészség - közölte a La Libre Belgique című belga napilap pénteken

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság megválasztott elnöke Didier Reynderst igazságügyi biztosnak jelölte. Európai parlamenti meghallgatása október elején lesz.

Az ügyészség nem talált bűncselekményt, ezért a nyomozást következmények és folytatás nélkül lezárta - idézte a napilap a kormányban miniszterelnök-helyettesi tisztséget is betöltő Reynders ügyvédjének bejelentését.

Reynderst a belga hírszerző szolgálat egyik tagja korábban pénzmosással és korrupcióval, valamint megvesztegetéssel vádolta meg.

Reynders idén indult az Európa Tanács főtitkári posztjáért is, azonban nem nyert.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 12:00, szombat | Külföld

Franciaországban több mint 140 ezer embert telepítettek ki az erdőtüzek miatt, az államfő a hadsereg mozgósítását kérte

A Franciaország délnyugati részén pusztító erdőtüzek miatt az elmúlt két napban mintegy 141 ezer embert kellett kitelepíteni a belügyminiszter szerint.

2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld

A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik

Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld

Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban

2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld

Az OTP bankot vesz a Baltikumban

Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal