Hírek
2011. Augusztus 30. 19:50, kedd |
Helyi
Forrás: Dombóvári Rendőrkapitányság
Csak egy kis autókázásra támadt kedve

Kocsolai lakóháza elől vitték el azt a teherautót, amelyet tulajdonosa augusztus 23-án, a kora délutáni órákban állított le és hagyott lezáratlanul a kocsibejárón. Még az indítókulcs is a gyújtáskapcsolóban volt.
Nem sokat kellett bajlódnia hát az alkalmi sofőrnek, akiről - bár látta a háza elől kitolatni a járművével - a sértett nem tudott személyleírást adni. Amikor a teherautót végül - lakossági bejelentés alapján - még aznap, a délutáni órákban Dalmandon, az út szélén megtalálták a dombóvári rendőrök, üres volt az üzemanyagtartálya.
A feltételezett elkövetőhöz már másnap eljutottak a nyomozók, a lakcímén megtartott házkutatás során több tárgyi bizonyítási eszközt is lefoglaltak. A jármű önkényes elvételének megalapozott gyanúja miatt előállított és gyanúsítottként kihallgatott büntetlen előéletű, 47 éves kocsolai férfi a bűncselekmény elkövetését elismerte. Elmondása szerint csak autózni akart egyet, nem állt szándékában ellopni a járművet. Csak azért nem vitte vissza a tulajdonosnak, mert abból Dalmandon kifogyott az üzemanyag.
A tulajdonos tudta és beleegyezése nélküli „autókázás” három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető cselekmény.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 10:33, csütörtök | Helyi
Tolna vármegye tűzoltói 2025-ben is megküzdenek a lépcsőkkel
Április 12-én, szombaton a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság sorozat idei második versenyét bonyolították le a Balatonon.
2025. Április 15. 08:17, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum Dombóvár
Április hónap műtárgyának Fekete István és Piller Edith esküvői meghívóját választotta a múzeum.
2025. Április 14. 08:43, hétfő | Helyi
Az Apáczai Csere János Technikum csapata nyerte a Buzánszky Jenő Emléktornát
A hagyományos Buzánszky Jenő emléktornát hat középiskolai csapat részvételével rendezték meg Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikum műfüves pályáján.