Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2015. Február 02. 10:40, hétfő | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Dombóvárra riasztották a mobil labort

Dombóvárra riasztották a mobil labort

Dombóvárra riasztották a katasztrófavédelmi mobil labort vasárnap este.

A Katasztrófavédelmi Mobil Labort (KML) és a dombóvár hivatásos tűzoltókat riasztották vasárnap este Dombóvárra, ahol egy helyi lakos erős ammónia, klór szagot érzett otthonában. A KML a helyszínen több műszerrel is végzett méréseket, de veszélyes anyag jelenlétét nem tudta kimutatni a lakásban.

A KML káresethez vonuló készenléti állománya 3 fő, alaprendeltetése a veszélyes anyagok környezetbe kerülésével, kiszabadulásával járó súlyos balesetek megelőzése, valamint a már bekövetkezett veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezés, illetve azok elhárítása. Ennek érdekében a káresetek helyszínein a lakosság és a környezet magas fokú védelme érdekében riasztási, tájékoztatási és beavatkozással kapcsolatos feladatokat lát el. Biológiai, sugárzó, különböző vegyi anyagokról információkat gyűjt, adatokat szolgáltat, méréseket végez, és ezzel segíti a tűzoltásban, műszaki mentésben résztvevő tűzoltói állományt és a káresemény felszámolásában segítséget nyújtó szerveket, mint például a mentőszolgálatot, rendőrséget, környezetvédelmi, népegészségügy hatóságot és egyéb karitatív szervezeteket a könnyebb, biztonságosabb beavatkozás érdekében. A veszélyes anyagok beazonosítására a KML gépjárműre rendszeresített különböző speciális, a mai elvárásoknak megfelelő, korszerű eszközök, felszerelések állnak rendelkezésre, amelyekkel a több éves gyakorlattal, tapasztalattal és szaktudással rendelkező katasztrófavédelmi mobil labor állománya a nap 24 órájában akár pár percen belül a káreset helyszínén beavatkozni képes. Nem utolsó sorban a civilizációs katasztrófák, mint például árvíz, szél-hóvihar, nukleáris baleset, nagymennyiségű veszélyes anyagok kikerülése a szabadba stb. veszélyhelyzetek felderítésében, azok felszámolásában működik közre.

A fotó illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.

2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi

Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról

Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.

2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi

95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi

A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.

2025. Szeptember 12. 14:48, péntek | Helyi

Pénzjutalom és serleg is járt a hagyományos oklevél mellé a naki főzőversenyen

Nakon megtartották az immár hagyományos falunapot, melynek keretében főzőversenyre is sort kerítettek a szervezők.