Hírek
2014. November 09. 10:31, vasárnap |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Drogprevenciós összekötők Tolnában

A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság 2014. november 7-én 11 órakor tartott sajtótájékoztatón ismertette a rendőrség 2014 szeptemberében indított új drogprevenciós programját
A program a fiatalkorúak kábítószer-fogyasztásának visszaszorítására indult. A rendőrség a kezdeményezésben kiemelten számít a szülők együttműködésére. Cél, hogy a fiatalok családtagjai közvetlen tájékoztatást kapjanak a kábítószer-fogyasztás kockázatairól, büntetőjogi következményeiről.
Tolna megyében ötdrogprevenciós összekötő tiszt kezdi meg tevékenységét. Valamennyi rendőrkapitányságon elérhetők a program helyi közvetítői, akik a széles körű tájékoztatás érdekében elektronikus üzenetben, előadásokon, fórumokon, fogadóórákon, illetve telefonos ügyelet útján segítik tanácsokkal, információkkal az őket felkereső szülőket.
A programban részt vevő rendőrök elérhetőségeiről, a fogadóórák és az ügyelet rendjéről a http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/bunmegelozes/drogprevencios-osszekotok oldalon, továbbá az érintett iskolák, szervezetek épületeiben kihelyezett tájékoztatókból, és a helyi sajtóból értesülhetnek a szülők, családtagok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 13:58, hétfő | Helyi
Gyulajon és Tamásiban volt szükség a tűzoltókra
Egy hetven négyzetméteres műhely égett teljes terjedelmében benne fűnyírókkal és kéziszerszámokkal péntek este Gyulajon, a Szent Imre téren.
2025. Június 30. 11:06, hétfő | Helyi
Háromnegyed óra alatt nyolcmilliót vittek el a csalók
Negyvenöt percig tartották szóval csalók a gyanútlan sértettet, közben a lekötött pénzét átvezették a folyószámlájára, és el is utalták egy ismeretlennek.
2025. Június 27. 08:49, péntek | Helyi
Semmelweis-nap a Dombóvári Szent Lukács Kórházban
Ünnepélyes keretek között tartották meg a Semmelweis-napi rendezvényt a Dombóvári Szent Lukács Kórházban.
2025. Június 25. 08:37, szerda | Helyi
Az országban egyedülálló múzeummal gyarapodott Dombóvár
A Múzeumok Éjszakáján nyitotta meg kapuit a Földvár utcában a második vasúttörténeti gyűjtemény, amely a városban 2013 óta működő Múzeum Megálló folytatása.