Hírek
2024. Január 16. 08:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Egy hétre leáll a termelés az esztergomi Suzuki gyárban
Leáll a termelés egy hétre a Magyar Suzuki esztergomi gyárában január 15-21. között - tájékoztatta a cég kommunikációs vezetője az MTI-t hétfőn.
Bonnár-Csonka Zsuzsanna közölte: az intézkedés oka az, hogy késik a Japánban gyártott motorok beérkezése a hazai gyártású S-Cross és Vitara modellekhez, mivel a Vörös-tenger térségében sorozatos támadások érik a kereskedelmi hajókat.
A kommunikációs vezető jelezte: a hajók a jövőben alternatív útvonalon közlekednek, ezért a tervek szerint január 22-én újraindulhat a termelés a Suzuki csoport egyetlen európai üzemében.
A Magyar Suzuki Zrt. esztergomi gyárában a Suzuki Vitara és S-Cross modelljét gyártják. 2022-ben 129 022 autót gyártottak, 2023-ban az év közepén nyilvánosságra hozott terv szerint 168 ezret. A termelés túlnyomó részét exportálják több mint 100 országba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.

