Hírek
2015. Augusztus 18. 07:10, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Egy óra alatt több eső esett a fővárosban, mint az augusztusi havi átlag
Egy óra alatt több eső esett hétfő este a főváros belső részén, mint az augusztusi havi átlag - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) meteorológusa az MTI-t.
A háromnegyed hét és háromnegyed nyolc között mért csapadék mennyisége meghaladta a nyolcvan millimétert, miközben felhőszakadásról akkor beszélünk, ha fél óra alatt legalább 30 milliméternyi eső hullik - közölte Kolláth Kornél.
Elmondta: éjszaka további záporokra, zivatarokra lehet számítani az ország közepén, ám keddre virradóra nyugat felől stabilizálódik a légkör.
Ez egyben azt is jelenti, hogy kedden a keleti, északkeleti országrészben lehet számítani záporokra, zivatarokra, azonban ezek már várhatóan kevésbé lesznek intenzívek, mint a hétfői balatoni, vagy budapesti felhőszakadás - mondta a meteorológus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

