Hírek
2011. Április 30. 19:35, szombat |
Helyi
Forrás: Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság
Éjjel-nappal azonnali segítség az áldozatoknak
Három régió - Dél-Dunántúl, Észak-Magyarország és Észak-Alföld - kilenc megyéjében indult el az Európai Unió támogatásával a TEtt - program az áldozatokért és tettesekért. Önkéntesek sietnek az ingyenesen hívható telefonszámon j
A program három területen vezet be új szolgáltatásokat: egyrészt a bűnmegelőzési szakemberképzés, másrészt a bűnelkövetők társadalmi visszailleszkedésének elősegítése, végül, de nem utolsó sorban a bűncselekmények áldozatait célzó segítségnyújtás terén.
A TEtt program áldozatsegítéssel kapcsolatos célja az, hogy nagyobb arányban érje el az áldozatokat, számukra jobb szolgáltatást nyújtson, valamint hogy csökkentse az áldozattá válás esélyét.
Ezért a program keretében elindult a
06-80-225-225 számon
éjjel-nappal hívható áldozatsegítő vonal.
A diszpécserszolgálat munkatársai azonnali segítséget nyújtanak az áldozatoknak: megnyugtatják őket, tájékoztatják őket jogaikról, a segítségnyújtás formáiról, az azonnali pénzügyi segély, a kárenyhítés, a jogi tanácsadás, az érdekérvényesítés lehetőségéről, illetve arról, hogy milyen ügyben, milyen hivatalos lépést kell tenniük, elmagyarázzák, hogy miért fontos feljelentést tenniük a rendőrségen.
Ha az áldozat nem képes önállóan segítséget kérni, akkor a TEtt program keretében létrehozott önkéntes hálózatot vonja be a diszpécser a helyzet megoldásába. Megyénként egy önkéntes szervezőt választottak ki, akik számára megfelelő képzést biztosítottak. Az önkéntes szervezők feladata, hogy megyéjükben kistérségenként legalább kettő önkéntest toborozzanak, akik szükség esetén helyszíni segítséget nyújtanak az áldozatoknak a legeldugottabb falvakban is. A program célja 2012-re megyénként legalább tizenkét önkéntes szolgálatba állítása.
Az áldozatsegítő szolgálat munkáját 3 pszichológus is támogatni fogja, akik szükséges esetben személyesen fogadják majd az áldozatokat, valamint terápiás csoportok segítségével oldják a felgyülemlett feszültséget.
A program a Belügyminisztérium, a Miskolci Egyetem, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Igazságügyi Szolgálata, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a Baranya, valamint a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja együttműködésében valósul meg. A program a TÁMOP 5.6.2-10/1-2010-0001 kódszámú pályázata keretében nyert támogatást.
További információ és jelentkezés: www.tamop.irm.gov.hu
Ezek érdekelhetnek még
2024. December 20. 15:24, péntek | Helyi
35 dombóvári sportoló kapott elismerést a Sportgálán
Második alkalommal ünnepelték Sportgála keretében a legkiválóbb dombóvári sportolókat.
2024. December 18. 09:55, szerda | Helyi
Megbízható agrár-szaktanácsadás már 20 éve Dombóváron
A Dél-Dunántúl Területi Szaktanácsadó Központja a gazdák szolgálatában.
2024. December 17. 08:20, kedd | Helyi
Egy aranylón csillogó ezüstérem és sok-sok atlétapalánta a régiós versenyen
A Dél-Dunántúli régió U10-es és U12-es korosztályának csapatversenye került megrendezésre a bonyhádi Atlétika Centrumban.