Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2012. Augusztus 23. 23:29, csütörtök | Sport
Forrás: MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

EL-selejtező - Háromgólos vereséget szenvedett a Debrecen

EL-selejtező - Háromgólos vereséget szenvedett a Debrecen

A magyar bajnok Debreceni VSC 3-0-ra kikapott a belga FC Bruges-től Nyíregyházán a labdarúgó Európa Liga-selejtező 4. fordulós párharcának első, csütörtöki mérkőzésén.

Európa Liga-selejtező, 4. forduló, első mérkőzés:
Debreceni VSC-FC Bruges (belga) 0-3 (0-0)
-----------------------------------------
Nyíregyháza, 8 ezer néző, v.: Matej Jug (szlovén)
gólszerzők: Blondel (58.), Rafaelov (77.), Bacca (91.)
sárga lap: Simac (2.), illetve Larsen (68.)
piros lap: Ramos (45.)

Debreceni VSC:
--------------
Poleksic - Nagy Z. (Lucas, 87.), Simac, Mészáros, Mohl - Szakály, Ramos, Varga, Rezes (Kulcsár, 80.) - Sidibe (Bódi, 66.), Coulibaly

FC Bruges:
----------
Jorgacevic - Hoefkens, Donk, Larsen, Figueras - Zimling (Víctor Vázquez, 85.), Blondel, Meunier, Odjidja Ofoe (Jörgensen, 90.), Rafaelov - Tchité (Bacca, 67.)

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A Debrecen több helyzetet dolgozott ki, ám csatárai nem tudtak betalálni. A kapujától mintegy 70 méterre feleslegesen szabálytalankodó Luis Ramost kiállította a bíró a játékrész végén, amivel igen hátrányos helyzetbe hozta a magyar bajnokot a hondurasi légiós.
A folytatásban az emberelőnyben játszó vendégek nagy fölényben futballoztak, melynek köszönhetően háromszor is betaláltak Poleksic kapujába. A Debrecen ugyan nem adta fel a küzdelmet, de a nagyobb tudás előtt fejet kellett hajtania. Az egy hét múlva esedékes visszavágó csupán formalitásnak ígérkezik, a továbbjutás gyakorlatilag eldőltnek tekinthető.

Címkék: Labdarúgás-EL

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:09, péntek | Sport

El-selejtező - Döntetlennel kezdett a Paks

A kupagyőztes Paksi FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a román CFR Cluj csapatával a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

2025. Július 10. 16:00, csütörtök | Sport

Párizs 2024 - Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika átvette a kicserélt bronzérmét

Újra csillogó bronzéremmel a nyakában fotózkodhatott szerdán a tavalyi párizsi olimpián harmadik helyezést elért Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika.

2025. Július 08. 16:11, kedd | Sport

Senior kategóriagyőzelem a Gokart OB-n!

A Dakar Ring után a Bruck-i gokartarénába látogatott Ádám, ahol győztesként zárta a versenyt.

2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport

Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.