Hírek
2012. Július 02. 14:34, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
EU-csúcs - DK: Orbán sikertelenül jött haza Brüsszelből

A Demokratikus Koalíció (DK) szerint Orbán Viktor sikertelenül jött haza a brüsszeli európai uniós csúcstalálkozóról.
Vadai Ágnes, a DK elnökségi tagja hétfőn sajtótájékoztatón azt mondta: amíg a Gyurcsány-kormány a 2007 és 2013 közötti uniós költségvetés tervezésekor "egymilliárd euró többletet szerzett" az országnak, Orbán Viktornak most azzal kellett szembesülnie, hogy a kohéziós támogatások 20 százalékát elvehetik Magyarországtól.
A politikus szerint a tanulság, hogy a miniszterelnöknek "fel kellene nőnie a feladathoz", és szabadságharc helyett partneri megállapodásokra törekedni az uniós országok vezetőivel a felzárkóztatási támogatások megőrzése, illetve növelése érdekében.
Az EU-csúcson Magyarország visszautasította az uniós ajánlások egy részét, Orbán Viktor tájékoztatása szerint azért, mert a kormány nem hajlandó feladni azt a célját, hogy az adóterhelés súlypontja a jövedelmekről egyre inkább a fogyasztásra és a forgalomra kerüljön át. Vadai Ágnes szerint azonban a kormány gazdaság- és adópolitikája árt az országnak, ellentétes az emberek érdekeivel, csakúgy mint a szintén uniós bírálat alatt álló plázastop.
A DK ehelyett a bankadó csökkentését és az ágazati különadók kivezetését javasolja, kétkulcsos személyi jövedelemadót vezetne be, a nagy értékű ingatlanokra ingatatlandót, a nagy örökségekre pedig örökösödési illetéket vetne ki - közölte.
Újságírók a dunaújvárosi időközi választás eredményéről kérdezték Vadai Ágnest. Ezen a 4028 választásra jogosult szavazópolgár közül 835-en szavaztak, a legtöbb voksot, 295-öt a Fidesz jelöltje kapta, az MSZP-s jelöltre 283, a DK színeiben induló jelöltre 41 választó szavazott.
Arra a kérdésre, hogy ennek ismeretében a DK-nak nem kellett volna-e visszalépnie és ezzel győzelemhez segíteni a szocialista jelöltet, a politikus úgy reagált: jól látszik, hogy a többség már "az ellenzéki oldalon áll", a DK célja pedig az együttműködés, az MSZP elnöke viszont nem kereste meg a DK elnökét a visszalépés érdekében, és úgy nyilatkozott, hogy "győzni egyedül is lehet".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Megtartották az Élet menetét Budapesten
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.
2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.