Hírek
2016. Július 14. 15:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Fakidőléseket, épületkárokat és áramkimaradást okozott a vihar
Tart még a viharkárok felszámolása
Rengeteg munkát adott a tegnap este kezdődött vihar a megyei tűzoltóknak. Éjfélig 38 esetben, éjfél után 60 esemény miatt kellett beavatkoznunk, de a bejelentések most is folyamatosan érkeznek a megyei műveletirányításra.
Jelenleg, 13:00 órakor 17 káreset felszámolása van folyamatban,a tűzoltók hét helyszínen végzik a vihar okozta károk megszüntetését. A műszaki mentések jelentős részét fakidőlések okozzák, de több vonulás is volt épületkárokhoz is. A legsúlyosabban Decsen és Várdomb-Újberegpusztán sérült meg egy-egy lakóház tetőszerkezete.
A vihar az áramszolgáltatásban is okozott fennakadásokat, volt olyan időpont, amikor egyidejűleg 12000 fogyasztási helyen szünetelt az áramszolgáltatás. Jelenleg 1800 fogyasztási helyen nincs áram, ennek a felszámolásán dolgozik az áramszolgáltató.



Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.

