Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2018. Február 12. 15:35, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Február 15-ig lehet jelentkezni a tavaszi érettségi vizsgákra

Február 15-ig lehet jelentkezni a tavaszi érettségi vizsgákra

Csütörtökig jelentkezhetnek a diákok a május-júniusi érettségi vizsgákra - közölte az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-vel.

Mint írták, 2018-ban a tavaszi érettségivizsga-időszak május 4-től június 29-ig tart. Az írásbeli vizsgákat május 4-28. között rendezik. Az emelt szintű szóbeli vizsgák kezdete június 7., vége június 14. A középszintű szóbeli vizsgák időszaka június 18-tól 29-ig tart.

Ebben a vizsgaidőszakban az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító vizsgát tehetnek.

A hivatal tájékoztatása szerint a tavaszi vizsgaidőszakban a középiskolák és a megyei,fővárosi kormányhivatalok szerveznek érettségi vizsgákat.

Az érettségi vizsgára és a felsőoktatási felvételi eljárásba külön kell jelentkezni, egyik jelentkezés sem váltja ki vagy helyettesíti a másikat.

A felsőoktatási intézményekbe szintén február 15-ig lehet jelentkezni a felvi.hu honlapon elérhető e-felvételiben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.