Hírek
2023. December 13. 13:32, szerda | Helyi
Fekete István Emléknap Bakócán

A Bakócáért Egyesület Emléknapot szervezett december 9-én Fekete István író tiszteletére.
Herr Kinga elnök elmondta, hogy a jövőben is megemlékeznek Fekete Istvánról, aki két évet töltött el a településen. Az író, itt kötött házasságot 1929. december 12-én Piller Edittel a bakócai körorvos, Piller Ernő lányával.
Bodó Imre, a Fekete István Kulturális Egyesület elnöke méltatta az író életútját, kitérve a bakócai éveire. Beszédében megemlítette, hogy már 2012-ben az útszéli kereszt ismételt avatása, megszentelése után felvetődött egy emlékszoba gondolata, mely végül 2017-ben valósulhatott meg.
Az emléknapon egy emlékkövön emléktáblát is avattak, melyet Mátyás Imre plébános áldott meg. Az évforduló szentmisével és kulturális programmal zárult.
Fekete István Kulturális Egyesület
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 09:38, csütörtök | Helyi
18. szülinapi meghívó a BestByte-nál, játssz és nyerj!
Napi 100.000 Ft utalvány és fődíjként álomgépek a konyhádba!
2025. Szeptember 18. 08:56, csütörtök | Helyi
Sportágválasztó Dombóváron
A diákok és óvodások kipróbálhatták a dombóvári egyesületek által felállított állomásokon a különféle sportágakat.
2025. Szeptember 17. 11:08, szerda | Helyi
Makita Roadshow Dombóváron a LET'S DO IT Bálint Barkácsáruházban
Szeptember 23-án kedvezmények és nyereményjáték várja az érdeklődőket.
2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.