Hírek
2024. Március 18. 08:24, hétfő | Helyi
Fekete István Múzeum - A hónap műtárgya (március)
Március hónap műtárgyának Fekete István Halászat című könyvét választotta a dombóvári Fekete István Múzeum.
A kiadvány tankönyvként jelent meg a Mezőgazdasági Kiadó gondozásában, 1955-ben mindössze 2.000 példányban.
A könyv Nagy József néhai naki főagronómus, később gazdálkodó, halászati szakember tulajdona volt. Jóska bácsit személyesen is ismertem, jó barátságban voltunk. A múzeumban megvolt már a könyv, de nagyon megviselt állapotban.
Nagy örömömre szolgált, amikor Jóska bácsi közölte velem, hogy a kiadványt a múzeumnak ajánlja fel, de csak halála után kaphatom meg! Nos, ezt a végakaratot felesége Lujza asszony teljesítette, így a könyv a múzeumban megtekinthető.
Nagy József a szarvasi Halászati és Öntözési Kutatóintézetben is dolgozott (1952-53) és ott találkozott Fekete Istvánnal, aki a kunszentmártoni Halászati Szakiskolában tanított. Az író a halak életmódját kutatva járt át Szarvasra, adatokat gyűjteni a készülő tankönyvéhez.
Bodó Imre
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 19. 07:00, kedd | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Május 18. 19:38, hétfő | Helyi
Fegyver helyett futócipő - interjú a dombóvári századossal
Sebők Attila százados a Dombóvári Rendőrkapitányság bűnügyi helyszínelőjeként ma már nemcsak a nyomokat kutatja megszállottan, hanem a kilométereket is.

