Hírek
2023. November 08. 08:00, szerda | Helyi
Gyöngyfűzött ékszereivel első helyezést ért el Pálné Osvald Éva
Pálné Osvald Éva újrafogalmazott népi iparművészeti kategóriában I. helyezést ért el, az elismerést a VIII. Berekai Éva pályázat díjátadóján vehette át.
Több kategóriában is adott be pályaművet, amelyek az eddigi legnagyobb kihívást jelentő munkái Évának.
Gyöngyfűzött sárközi menyasszony ékszerei igazán egyediek és különlegesek. Múzeumi és magángyűjteményben lévő régi darabok adták az inspirációt az elkészítésükhöz!

A Gyöngy-bőr modern ékszer kollekciót Szlávecz Lilla bőrművessel együtt készítették. A mezőségi bogos szövéssel készült párnavég motívumokkal, hálós gyöngyhímzéssel különleges térbeli hatást kellett elérni, hogy a fehér alapon fehér bogos minta kiemelkedjen és pontosan visszatükrözze az eredeti darab szépségét.
Gratulálunk!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 13:02, péntek | Helyi
Az oldalára dőlt egy kamion Mágocs külterületén
Az oldalára dőlt egy terményt szállító kamion csütörtök reggel Mágocs külterületén
2026. Február 13. 00:00, péntek | Helyi
Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar
A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!
2026. Február 11. 17:54, szerda | Helyi
Gölle nem feledi hűséges fiát, Fekete István írót
A 126 évvel ezelőtt született Fekete István íróra emlékeztek meg január 26-án a göllei szülőház előtt.
2026. Február 11. 08:58, szerda | Helyi
Ma kezdődik a Valentin napi orchidea vásár Kaposszekcsőn
A Kaposszekcsői Ipari Parkban található DBD Orchidea üvegházban 3 napig akár 50 %-os akcióval vásárolhatók gyönyörű orchideák a közelgő Valentin nap alkalmából.

