Hírek
2012. Június 22. 11:32, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Heves zivatar miatt számos térségben riasztás van érvényben
Heves zivatarokra, néhol jégesőre is számítani kell pénteken, Pest és Bács-Kiskun megye néhány térségére már másodfokú, míg több más, elsősorban keleti megyére elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat; az egész Balatonnál másodfokú viharjelzés van érvényben.
Az említett területeken már 1-3 órán belül kialakulhatnak olyan heves zivatarok, amelyeket felhőszakadás, jégeső - akár 2-5 centiméternél nagyobb jégdarabokkal -, illetve óránkénti 90 kilométeres erősségű széllökések kísérhetnek. Ilyen viharokra az ország nagy részén számítani lehet még a nap folyamán. Emiatt a péntek éjfélig érvényes veszélyjelző előrejelzés szerint tíz megyében - Nógrád, Heves, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Pest -, valamint a főváros területén másodfokú, míg Komárom-Esztergom, Fejér, Tolna és Baranya megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Mindeközben a hőség miatt Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád megyére kiadott harmadfokú figyelmeztetést másodfokúra mérsékelték, vagyis a napi középhőmérséklet ezeken a területeken tartósan már nem 27 Celsius-fok, hanem 25 fok felett alakul majd. Az UV-B sugárzás maximuma pénteken is meghaladhatja az extrém szintet jelző 8-as értéket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

