Hírek
2014. Február 26. 11:51, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Hivatalos Európa-bajnokság lett a magyar Suzuki Kupa

A magyar nemzeti bajnokság mellett az idén már a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) égisze alatt futó Európa-bajnokság lesz a 2006-ban indult Suzuki Swift autós gyorsasági kupa.
A sorozat keddi sajtótájékoztatóján elhangzott, tavaly, a kupa átszervezésével és a szabályrendszer átalakításával kezdődött meg az a folyamat, amelynek eredményeként az idén Magyarország mellett Ausztriában és Szlovákiában is versenyez majd a mezőny.
Burkus Egon, az immár Suzuki Cup Europe néven futó sorozat promótere emlékeztetett rá, a kupa célja eredetileg is a magyar autósport utánpótlás-nevelésének segítése volt, 2010 óta azonban még nagyobb szerepet kapott a tehetséggondozás. Kiemelte, hogy a bajnokság az elmúlt nyolc év alatt olyan versenyzőket nevelt ki, akik azóta már rangos nemzetközi versenysorozatokban szerepelnek.
Példaként említette többek között a túraautó-világbajnokság (WTCC) mezőnyének egyetlen magyar pilótáját, Michelisz Norbertet, valamint a kamion Európa-bajnokságon tavaly összetettben negyedik Kiss Norbertet, ők ugyanis egyaránt a Suzuki Swift Kupában kezdték pályafutásukat.
Újdonság még, hogy az idén már a magyar Suzuki gyár biztosítja a sorozat technikai hátterét, így az eddig megszokott 1,3 literes motorral ellátott autók mellett már az 1,6-os, 150 lóerős Sport Swifttel is indulhatnak pilóták.
A hét futamból álló Suzuki Cup Europe versenyeit az idén a Hungaroringen, a Pannóniaringen, a Slovakiaringen, a Salzburgringen és a Forma-1-es pályaként az elitkategóriába ebben az évben visszatérő spielbergi Red Bull Ringen bonyolítják le.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Sport
Kl-selejtező - Közel volt a bravúrhoz, de búcsúzott a Paks
A kupagyőztes Paks csütörtökön a hazai visszavágón ugyan 2-1-re legyőzte az ukrán Polisszja Zsitomirt a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, de 4-2-es összesítéssel így is kiesett a sorozatból.
2025. Augusztus 15. 07:58, péntek | Sport
Kl-selejtező - Bolla Bendegúz és a Rapid Wien lesz a Győr ellenfele
A Bolla Bendegúzt foglalkoztató osztrák Rapid Wien lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének utolsó körében.
2025. Augusztus 14. 07:39, csütörtök | Sport
Európai Szuperkupa - A Paris Saint-Germain először hódította el a trófeát
2025. Augusztus 13. 17:11, szerda | Sport
Kovács Ádám, a nagy visszatérő, a dobogó második fokán végzett a Histo Cup-on!
A balesetéből felgyógyuló Kovács Ádámot kétszer is a második helyen intette le a kockás zászló a Salzburgringen.