Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2016. Szeptember 18. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legtöbbet az 1 százalékokból

Idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legtöbbet az 1 százalékokból

A civilszervezetek közül idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legnagyobb összeget, 175,1 millió forintot az 1 százalékos szja-felajánlásokból (személyi jövedelemadó),

a második legtöbbet, 132,1 millió forintot a Szent Márton Gyermek Mentőszolgálat Közhasznú Alapítvány, a harmadik legtöbbet, 121,3 millió forintot pedig az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány - derül ki a Nonprofit.hu portálon pénteken közzétett adatokból.

Az 1 százalékot gyűjtő civilszervezetek 20-as top listáján tavalyhoz képest a Szabad Sáv Alapítvány ugrott előre a legnagyobbat, három hellyel előrelépve a 19. legnagyobb összeget, 31,3 millió forintot sikerült gyűjtenie.

A Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány által, a NAV adataiból készített kimutatásból az is látszik, hogy a legtöbb adót bevalló magánszemélyek nem a TOP 20 listán szereplő, legnagyobb összegeket gyűjtő szervezeteket támogatták. A nyilatkozatok átlagértéke a Digitálisan Archivált Tudás Alapítvány támogatói esetében volt a legmagasabb, amelynek négyen ajánlottak fel személyenként átlagosan 98 428 forintot.

Összességében javuló számadatokat tapasztalhatunk: az érvényes nyilatkozatok száma a tavalyi 3,441 millióról közel 3,564 millióra, az 1 százalékos rendelkezések összege 13,46 milliárdról 14,50 milliárdra emelkedett, a nyilatkozatok átlagösszege pedig 3912 forintról 4068 forintra. Az 1 százalékokból idén 25 800, míg tavaly 25 118 szervezet részesült.

Az szja 1 százalékát civil szervezetek, másik egy százalékát egyházak vagy a Nemzeti Tehetség Program javára lehetett felajánlani.

Címkék: 1 százalék

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható