Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2011. Szeptember 11. 07:23, vasárnap | Életmód
Forrás: HírTV

Ismét futottak a rákkutatásért

Ismét futottak a rákkutatásért

Tizenkilencedik alkalommal rajtolt el a Fuss a Rákkutatásért Alapítvány, a magyar-kínai gazdasági kamara és a VOSZ jótékonysági futóversenye.

A rendezvény segítségével 1997 óta több mint 150 millió forint értékben jutottak nagy értékű, világszínvonalú berendezésekhez a magyarországi rákkutatással foglalkozó szakemberek. Az Országos Polgárőr Szövetség az alapítvány támogatására gyűjtést is szervezett. A befolyt kétmillió forintot a versenyen adták át.

„Ez egy szörnyű betegség, aminek még mindig nincs meg a megoldása, és legalább egy kis porszemet mi is tudunk gyűjteni” – fogalmazott Takács Ildikó, a Fuss a Rákkutatásért Alapítvány létrehozója. Elmondta: „mi nem pénzt adományozunk, hanem műszert veszünk. Senki nem kap az alapítvány szervező csapatából egy fillért sem”. (pr)

hírTV

Címkék: rák

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Életmód

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint

2026. Július 17. 17:00, péntek | Életmód

Financial Times: a korábban lehetségesnek tartottnál is sokkal nagyobb léptékű rendszerváltás zajlik Magyarországon

A Magyarországon zajló rendszerváltás messze túlhalad azon a mértéken, amelyet korábban sok magyar egyáltalán lehetségesnek tartott - áll a Financial Times csütörtöki helyzetértékelésében.

2026. Július 17. 07:23, péntek | Életmód

Balaton-átúszás - Elhalasztják a versenyt

Egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett 44. Lidl Balaton-átúszást.

2026. Július 16. 15:00, csütörtök | Életmód

Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a veszprémi kórházban

Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban