Hírek
2018. December 22. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Ismét leállították a londoni Gatwick repülőtér forgalmát
Ismét leállították a forgalmat péntek este a londoni Gatwick repülőtéren, újabb drón észleléséről szóló hírek miatt.
A második legforgalmasabb brit repülőtéren péntek reggel indult újra a forgalom. A Londontól délre fekvő légikikötőt előzőleg 33 órán át zárva tartották, miután távirányítású repülő szerkezetek 40-50 alkalommal berepültek a repülőtér légterébe.
A péntek esti újbóli drónészlelésről szóló híreket a hatóságok egyelőre vizsgálják.
A területileg illetékes Sussex megyei rendőrség munkáját csütörtök este óta a brit hadsereg is segíti.
A péntek reggelig tartó repülőtéri zárlat 760 járatot és legalább 110 ezer utast érintett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 16:00, péntek | Külföld
XIV. Leó pápa szerint az embereket elválasztó falak ledöntése nem jelenti a hagyományok elárulását
Az elhatárolódás az erőszakosság kultúrájától, valamint az embereket elválasztó falak ledöntése soha nem jelenti a család, a város, a hagyomány elárulását
2026. Augusztus 06. 14:00, csütörtök | Külföld
Vörös riasztás van Horvátországban, két folyó napokon belül kiszáradhat
A legmagasabb, vörös fokozatú hőségriasztást adtak ki szerdára és csütörtökre egész Horvátországra.
2026. Augusztus 05. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai pénzügyminiszter: két napon belül megállapodás lehet a Hormuzi-szorosról
Akár két napon belül eredményre vezethetnek az Iránnal zajló tárgyalások a Hormuzi-szoros teljes megnyitásáról - jelentette ki Scott Bessent amerikai pénzügyiminiszter kedden.
2026. Augusztus 04. 11:00, kedd | Külföld
A Ceutában történt tömeges határsértés teljes körű kivizsgálására szólította fel Marokkót a spanyol védelmi miniszter
A Ceutában történt tömeges határsértés teljes körű kivizsgálására szólította fel Marokkót a spanyol védelmi miniszter hétfőn.

