Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2011. Július 16. 14:25, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Isten óvd a svájci frank hiteleseket! - 236 Ft

Isten óvd a svájci frank hiteleseket! - 236 Ft

Egy pillanatig a 236 forintot is érintette péntek délután a svájci frankkal szembeni árfolyam.

Amíg az európai adósságválságra és az amerikai adósságplafon emelésére nincs megoldás, addig a frank tovább erősödhet. Elemzők szerint ebben az esetben is egyértelmű 'lufiról' van szó.

 

A svájci frank önmagában nem egy 'értelmes' befektetési forma. A menedékdevizának tekintet eszköz ugyanis 0,25 és 0,5 százalék közötti hozamot ígér, de ezenkívül semmi mást, ha pedig a piaci trend megváltozik, akkor az eddigi frankvásárlók nagyot veszíthetnek.

Svájci frankért a nemzetközi piacon nem lehet például aranyat, vagy éppen olajat, esetleg gázt vásárolni. Kizárólag az árfolyam emelkedéséből lehet profitálni, azt pedig a korábban Magyarországon, Lengyelországban, Ausztriában vagy éppen Csehországban elterjedt svájci frank alapú hitelek hajtják felfelé. Új kölcsön folyósítások gyakorlatilag nincsenek, a meglévőket viszont jelentős részében törlesztik, ez pedig automatikusan frankvásárlásokat generál.

Rossz hír a devizahiteleseknek, hogy vélhetően jó pár hónapig ezen a szinten leget a svájci frank forinttal szembeni árfolyama, és a jelenlegi adósságválságban 1-2 éven belül van arra reális esély, hogy újra 200 Ft alá menjen az árfolyam. A korábbi 140-150 Forintos árfolyam elérésére azonban jelenleg illúziónak tűnik. Vélhetően a mostani árfolyamszintek mellett annak ellenére sokan választják majd a kormány által kezdeményezett árfolyamrögzítést, hogy csak pár évre eltolják a fizetési problémát, amely 3 év múlva kamatostul jöhet ismét vissza.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld

NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során

Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.

2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt

Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.