Hírek
2023. Január 23. 16:15, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Ittasan, jogosítvány nélkül, önkényesen vitte el a céges autót
A dombóvári rendőrök elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki azt a kaposszekcsői férfit, aki munkáltatója engedélye nélkül furikázott egy céges autóval az elmúlt hétvégén, balesetezett is.
Egy dombóvári férfi tett feljelentést 2022. január 22-én délután ismeretlen tettes ellen, aki a hétvége folyamán bement a telephelyre, onnan elvitt egy autót, amivel balesetezett is, majd visszaparkolt a kocsival a helyére.
Az ügyben szemlét tartottak a dombóvári kollégák, majd széleskörű adatgyűjtésbe kezdtek. A gyanú hamarosan egy alkalmazottra terelődött. A 34 éves férfi elszámoltatása és gyanúsítotti kihallgatása során is elismerte, hogy pénteken este ő mászott be a telephelyre. A nagykapuról leflexelte a lakatot, majd egy platós teherautót elindított a benne hagyott slusszkulccsal és elindult céltalanul. A házuk elé érve elaludt a fülkében, mivel erősen ittas volt. Amikor felébredt, vissza akarta vinni az autót a telephelyre, de elmondása szerint egy helyen árokba tolatott, így sérült meg a kocsi.

Ezután a cégnél leparkolt, majd a nagykaput visszacsukta. Mint kiderült, az alkalmi sofőrnek jogosítványa nincs, KRESZ vizsgát sohasem tett és jelenleg is vezetéstől eltiltás hatálya alatt áll.
A férfinak jármű önkényes elvétele vétség, valamint járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűncselekmény miatt kell felelnie, továbbá anyagi káros baleset okozása miatt is indult ellene eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 19:00, hétfő | Helyi
Középcsatárból védekező középpályás - Pintér Sándor korábbi válogatott labdarúgó adott interjút Dombóváron
Villáminterjú Pintér Sándor korábbi válogatott labdarúgóval, aki Dombóváron a Buzánszky Jenő labdarúgó emléktorna díszvendége volt.
2026. Május 04. 14:00, hétfő | Helyi
Szent Flórián nap és 150 éves jubileum Dombóváron
A magyar tűzoltók védőszentjének napja, Szent Flórián napja alkalmából, valamint a dombóvári tűzoltóság megalakulásának 150. évfordulója tiszteletére tartottak ünnepi állománygyűlést április 30-án Dombóváron.
2026. Május 03. 19:00, vasárnap | Helyi
Két napig élő rockzene a dombóvári Rockmajálison
Idén is várják a rockzene szerelmeseit Dombóvár-Gunarason!
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

