Hírek
2011. Június 29. 14:13, szerda |
Külföld
Forrás: HírTV
Éjszaka is folytatódtak a zavargások

Éjszaka is folytatódtak a zavargások a görög parlament környékén. Az összecsapásokban nyolcan sérültek meg.
A fiatal tüntetők köveket dobáltak a törvényhozás épületét védő rendőrök felé, akik könnygázgránátokkal válaszoltak. Az összetűzésekben nyolc ember megsérült, néhány tüntetőt pedig fulladás miatt kellett ellátni.
Becslések szerint Görögországban a fiatalok negyven százaléka munkanélküli, és véleményük szerint az újabb megszorító intézkedések a mélyszegénység felé taszítják őket. A görög parlament várhatóan szerdán szavaz a legújabb megszorítócsomagról, amelytől a kormány 28 milliárd eurós megtakarítást vár. A csomag elfogadásától függ, hogy Görögország lehívhatja a tavaly jóváhagyott 110 milliárd eurós készenléti hitel utolsó részletét. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:41, kedd | Külföld
Parajd - Legalább tíz napot késnek a Korond-patak elterelési munkálatai
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.