Hírek
2023. Június 07. 09:31, szerda |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
Katasztrófajelenetek Tolnában, sárfolyam sodorta el az autókat
Szekszárdtól északnyugatra, Kétyen valóságos saras vízözön alakult ki kedden délután.
Szekszárdtól északnyugatra található egy közel 700 fős község, Kéty, amelynek lakói egészen biztosan nem felejtik el a mai napot: a heves felhőszakadások következtében pusztító villámárvíz, valóságos sárfolyam alakult ki a településen, ami még egy-egy autót is odébb pakolt - írja az Időkép.hu.
A községben rengeteg kertet elöntött a saras víz, a beszámolók szerint volt olyan autó, amit szó szerint elsodort a sárfolyam, a házak melletti kiskertekben, veteményesekben, gyümölcsösökben iszonyatos károk keletkezhettek.
A térségben egyébként 20-25 mm eső esett átlagosan, de voltak azért kiugró értékek, a megáradt patakok sok helyen kiléptek a medrükből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

