Hírek
2021. Január 14. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Két embert is megölt egy hajléktalan férfi Salgótarjánban

Őrizetbe vette a rendőrség azt a 45 éves hajléktalan férfit, aki a gyanú szerint megölt egy hajléktalan nőt keddre virradó éjjel Salgótarjánban;
a kihallgatása során kiderült, hogy meggyilkolt egy hajléktalan férfit is tavaly szeptemberben a városban.
Kalmár Zsolt, a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettese szerdán online sajtótájékoztatón elmondta: kedd reggel egy férfi jelentette be a rendőrség ügyeletén, hogy hajléktalan életmódot folytató feleségét bántalmazták. Bár a rendőrökkel a mentők is perceken belül a helyszínre érkeztek, és megkezdték az életmentést, a nő a helyszínen meghalt.
Az ügyben ezután halált okozó testi sértés gyanúja miatt indított nyomozást a rendőrség ismeretlen tettes ellen. A bűncselekménnyel gyanúsított 45 éves hajléktalan férfit két órán belül elfogták. M. Szabolcs több késszúrással ölte meg a nőt hétfő este 10 óra és kedd reggel között egy híd alatt, a Vásártér közelében.
A férfi kihallgatása során beismerte az emberölést, részletes beismerő vallomást tett, és emellett egy szintén hajléktalan férfi tavaly szeptemberi megölését is a rendőrség tudomására hozta. A gyanúsítottal együttműködve megtalálták az áldozat holttestét - közölte Kalmár Zsolt.
A 45 éves férfit őrizetbe vették és kezdeményezték a letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.