Hírek
2012. Szeptember 16. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kósa Lajos: ha nem lesz pénz, megáll a hazai önkormányzati rendszer
Nem kapnak hitelt a városok. Kósa Lajos, Debrecen polgármestere a Népszabadságnak azt mondta, a bankok úgy döntöttek, hogy a meglévő hiteleket ugyan nem számolják föl, de újabb pénzeszközöket már nem helyeznek ki a hazai önkormányzatokhoz; ha nem lesz pénz, jövő januárban a hazai önkormányzati rendszer egyszerűen megáll.
Kósa Lajos azt mondta, a probléma oka az, hogy az új önkormányzati törvény értelmében a települési önkormányzatok 2013. január elsejétől nem igényelhetnek folyószámlahitelt. A politikus szerint az önkormányzati folyószámlahitel megszűnése leginkább a közepes méretű városokat sújtja, mert a nagy vagyonnal és jelentősebb adóbevételekkel rendelkező nagyvárosok képesek lesznek megőrizni a likviditásukat.
Kósa Lajos szerint azonban valamilyen megoldást mégis kell találni a problémára, mert az már most látszik, hogy az önkormányzatok jövőre nem lesznek képesek a működésük finanszírására pusztán a bevételeikből. Mint mondta, az iparűzési vagy az idegenforgalmi adók befizetése határnaphoz van kötve, márpedig nem lehet azt mondani egy településen a közalkalmazottaknak, hogy csak akkor lesz pénz a fizetésükre, ha befolynak a helyi adóbevételek.
A Megyei Jogú Városok Szövetségében folyik annak a javaslatnak a kidolgozása, amelyet a probléma megoldására hamarosan letesznek a kormány elé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta
A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

