Hírek
2020. Január 15. 06:30, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Legkevesebb négy sérülje van egy spanyol vegyi üzemben történt robbanásnak
Legkevesebb négy sérültje van annak a robbanásnak, amely egy petrolkémiai üzemben történt a kelet-spanyolországi Tarragona közelében kedden.
A helyszínre nagy erőkkel kivonuló tűzoltóktól származó első információk szerint az egyik sérült állapota súlyos.
A külterületen található gyárat kora este óriási robbanás rázta meg, ezután az épületből lángok és feketén gomolygó füst csaptak fel, amit kilométerekről is látni lehetett.
A polgári védelem arra szólította fel a közeli La Canonge és Vila-Seca településen élőket, hogy ne nyissanak ablakot, és ne tartózkodjanak a szabad levegőn.
A környéken felfüggesztették a vasúti közlekedést, és korlátozták az autóforgalmat is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 05. 07:32, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Volodimir Zelenszkij: Ukrajna nem kap támogatást a magyar miniszterelnöktől
2025. November 05. 07:31, szerda | Külföld
Franciaországban eljárás indult olyan TikTok-tartalmakkal kapcsolatban, amelyek öngyilkosságra késztethetnek kiskorúakat
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében

