Városlista
2025. március 25, kedd - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2019. Szeptember 06. 07:23, péntek | Külföld
Forrás: Járai Judit az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Lemondott a Fehér Ház közel-keleti főtárgyalója

Lemondott a Fehér Ház közel-keleti főtárgyalója

Jason Greenblatt, a Fehér Ház palesztin-izraeli békemegállapodásért felelős közel-keleti főtárgyalója, Donald Trump amerikai elnök egyik tanácsadója.

Csütörtökön nyilvánosságra hozott közleményében Greenblatt élete "kiváltságos időszakának" nevezte a Fehér Házban eltöltött három esztendőt, Donald Trump amerikai elnök pedig Twitter-bejegyzésben méltatva eddigi munkáját közölte, hogy tanácsadója visszatér a magánszektorba. "Elkötelezettsége Izrael mellett és a palesztin-izraeli béke lehetőségeinek kutatása iránt nem merül feledésbe" - írta mikroblogjában Trump.

Greenblatt a Trump-vállalatbirodalom egyik alelnökeként és jogi főtanácsadójaként dolgozott mintegy húsz éven keresztül, mielőtt a kormányzathoz csatlakozott. Kinevezésekor csak két évre vállalta a feladatot.

A The Wall Street Journal értesülései szerint távozásának kifejezetten magánjellegű okai vannak.

Távozásának pontos dátuma egyelőre nem ismeretes, de néhány napon belül az amerikai kormányzat nyilvánosságra hozza azt a régóta ígért közel-keleti béketervet, amelynek kidolgozásában Greenblatt - Donald Trump veje és fehér házi tanácsadója, Jared Kushner mellett - döntő szerepet játszott.

Greenblatt az egyik múlt heti Twitter-bejegyzésében jelentette be, hogy a béketervet a szeptember 17-én tartandó izraeli választások után hozzák nyilvánosságra. A béketervről eddig kevés derült ki, az egyetlen elemét, amit bejelentettek - a helyi gazdaság élénkítését célzó programot - pedig a palesztinok elutasították.

Amerikai sajtóértesülések szerint távozása után helyettese, Avi Berkowitz veszi át feladatkörét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 23. 09:16, vasárnap | Külföld

Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba

Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba - jelentette be Sergio Alfieri, a Ferenc pápát kezelő orvoscsoport vezetője a Gemelli-klinikán szombat este.

2025. Március 21. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával

Az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

2025. Március 21. 07:26, péntek | Külföld

Növeli az EU a pénzügyi és katonai támogatást Ukrajna számára

Az Európai Unió és tagállamok pénzügyi és katonai támogatása Ukrajna számára növekedni fog az év folyamán a háború mihamarabbi befejezése érdekében, és előmozdítják az ország uniós integrációját

2025. Március 20. 07:59, csütörtök | Külföld

Izrael harckocsikkal bevonult a Gázai övezet középső részébe

Izrael harckocsikkal elfoglalta a Gázai övezet középső részét keresztben átszelő, úgynevezett Necarim-folyosót – jelentette szerdán az izraeli katonai rádió.