Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2020. Február 09. 08:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Magyarországon évről évre csökken az emberölések száma

Magyarországon évről évre csökken az emberölések száma

Évről-évre csökken az emberölések száma Magyarországon - közölte a rendőrség szombaton a honlapján.

A közlemény szerint a rendőri eljárásban regisztrált szándékos, befejezett emberölések száma 2017-ben 90 volt az országban; 2018-ban 78, 2019-ben pedig 58 ilyen eset akadt.

A közleményben cáfolták az ENSZ 2017-re vonatkozó adatait, amelyek szerint 242 embert öltek meg Magyarországon; ez azt jelentené - tették hozzá -, hogy 100 ezer lakosra vetítve abban az évben 2,5 ember lett volna ilyen bűncselekmény áldozata.

A rendőrség szerint a valóság ezzel szemben az, hogy százezer lakosra lebontva (9,79 millió lakossal számolva) az arány 2017-ben 0,92 volt, 2018-ban 0,79 és 2019-ben 0,59.

Felhívták a figyelmet arra, hogy az adatok az Egységes Nyomozó Hatósági és Ügyészségi Bűnügyi Statisztika rendszeréből származnak, amely úgynevezett követő statisztika; minden esetben az adott időszakban lezárt eljárások számáról ad tájékoztatást. Az adatbázis nem az elkövetési idő, hanem a statisztikában rögzítés időpontja szerint tartalmazza a bűncselekményeket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.