Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2020. December 29. 17:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Már közel két és fél ezer egészségügyi dolgozó kapta meg a védőoltást

Már közel két és fél ezer egészségügyi dolgozó kapta meg a védőoltást

Az elmúlt három napban három budapesti és két vidéki helyszínen 2461 egészségügyi dolgozó kapta meg a koronavírus elleni védőoltást. A héten újabb vakcinaszállítmány érkezik, így 25 helyen folytatódhat az oltás

- mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az operatív törzs nevében a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős testület keddi online sajtótájékoztatóján.

Galgóczi Ágnes kifejtette, az első, 9750 adagos szállítmány 4875 egészségügyi dolgozó oltására elegendő, mivel a vakcinából 21 nap különbséggel kettőt kell kapni.

A hétfő délután Magyarországra érkezett hatezer adag orosz ampulláról azt mondta, az egy tudományos együttműködési lehetőség, hogy a magyar hatóságok újabb védőoltásokat vizsgáljanak meg.

A Pfizer vakcinájáról terjedő álhírekkel kapcsolatban hangsúlyozta: nem tartalmazza sem a vírust, sem annak egy részét, csupán egy genetikai információt, amely a koronavírus tüskefehérjéjét kódolja, ami alapján a szervezet megtermeli azt és az ellenanyagot is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.