Hírek
2013. November 13. 08:14, szerda |
Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet
Márton napot ünnepeltek a kaposszekcsői iskolában

2013-ban a naptár szerencséjének köszönhetően napján tudták megünnepelni a Márton napot a kaposszekcsői iskolában.
A programban újdonság volt, hogy a kaposszekcsői és csikóstőttösi iskolásokon kívül a kaposszekcsői óvodások is szerepet kaptak a műsor programjában.
A 7. osztály vállalta a műsorközlő feladatát. Egy tanuló németül, egy pedig magyarul konferálta be a fellépőket. A felső tagozatosok Márton püspökről, a lámpásról és a libákról mondtak verseket, az alsósok pedig tánctudásukat mutatták be a közönségnek. A műsor kezdetén a 4. osztályosok játszották el németül Márton életét a koldussal való találkozástól a püspökké avatásig. Majd az ovisok léptek színre és egy népdalokkal, mondókákkal fűszerezett libás játékot adtak elő. Majd a ritmusos tánc és felváltva a versek következtek. A csikóstőttösi gyerekek versekkel mutatták be, hogy mit tudnak a Márton napi ünnepkör jeles eseményeiről. A műsor zárásaként a 6. osztály lámpás produkciója következett.
A program a rajzpályáza eredményhirdetésével zárult. Nyolcvannál több kisgyerek rajzolta, festette vagy éppen más technikával mutatta meg: mit jelent számára a Márton nap.
Végül minden közreműködő gyerek Kaposszekcső Község Német Nemzetiségi Önkormányzatának ajándékát vehette át Pfeiffer Jánosné elnöktől.
Köszönet a szép délutánért Kazinczi Kata, Kertész Ferencné és Guthné Czike Ivett német nyelvet tanító pedagógusoknak, a többi közreműködő óvónőnek, tanárnak és diáknak, valamint a gyönyörű frizurákat elkészítő szülőknek!
Érdemes volt! Bízunk abban, jövőre hasonló nagyszerű délutánban lesz része a szépszámú közönségnek!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 10:51, hétfő | Helyi
Elveszett kulcsaim keresem magas jutalom ellenében!
Dombóvár, Jókai-Bajcsy-Zs. u környékén elhagyott kék sporttáskámban levő szürke tornazsákban voltak.
2025. Augusztus 21. 00:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
0% THM 6, 10, 20 hónapra!
2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi
Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát
Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.