Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2011. Október 01. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Megcsappant az offshore cégek iránti kereslet

Megcsappant az offshore cégek iránti kereslet

Több mint hétmilliárd forintot csalogatott haza az idei offshore-amnesztiaszabály – tájékoztatott az adóhivatal.

Eközben szakértők úgy vélik: idehaza folyamatosan mérséklődik az érdeklődés az offshore cégek iránt. A július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát.

Hét hónap alatt több mint hétmilliárd forint áramlott haza abból a vagyonból, amit honi üzletemberek korábban külföldre, vagy offshore cégekbe menekítettek, esetleg más országban szereztek meg – derült ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Magyar Nemzetnek adott tájékoztatásából. A szóban forgó összeget egy január elseje óta életben lévő törvény csábította vissza.

A jogszabály kimondja: amennyiben az üzletember hazahozza a külföldről származó vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott vagyonát és a summa után itthon tíz százalék adót fizet, úgy a pénz eredetét sem az adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. Így a július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát. További részletek a lapban.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is