Városlista
2025. január 15, szerda - Lóránt

Hírek

2012. Március 10. 10:00, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Megérkeztek a fekete gólyák Gemencbe, akár meg is leshetők

Megérkeztek a fekete gólyák Gemencbe, akár meg is leshetők

Pénteken megérkezett az első pár fekete gólya a gemenci erdőbe. A természetbarátok a ritka faj egyedeivel is találkozhatnak a Gemenc Zrt. jövő heti programján.

A fekete gólyák érkezését pénteken észlelték az erdőgazdaság munkatársai a szekszárdi erdészethez tartozó Keselyűsben - mondta az MTI-nek Kovács Gábor erdészetvezető. A madarak az erdőgazdaság telephelyétől mintegy száz méterre lévő kőrisfán foglalták el tavalyi fészkelő helyüket.

A fekete gólyák többsége március 15-e után érkezik meg a faj legnagyobb hazai állományának otthont adó Gemencbe, ahol gyakori fészkelő helyei a tölgy, kőris és szil ligeterdők idős tölgyfái. A legnagyobb hazai állomány, mintegy 45-50 pár fészkel az ártéri erdőben, a Duna-Dráva Nemzeti Park munkatársai azonban több új fészek meglétét jelezték, ami arra utal, hogy valamelyest növekedhet a populáció - tette hozzá az erdészetvezető.

Mint mondta, bár az erdészet dolgozói sem mennek közel a fokozottan védett fekete gólyákhoz, kis szerencsével, akár kijelölt túraútvonalról is megfigyelhetőek.

A természetkedvelők a Gemenc Zrt. jövő heti programján találkozhatnak a fokozottan védett faj példányaival.

Március 17-én, szombaton túravezető kíséretében a pörbölyi ökoturisztikai centrumtól Lassiig tehetnek tíz kilométeres kirándulást, amelynek útvonala a Cserta-Duna mellett a Nyárilegelőn át halad. A résztvevők a Vén-Dunából kiágazó vízfolyás, majd a Rezéti-Duna metén haladva más fészkelő madarakat, szürkegémeket is láthatnak - mondta Csiszár Angéla programszervező.

Fotó: gemenczrt.hu

Címkék: fekete gólya, Gemenc

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 14. 16:22, kedd | Helyi

Buzánszky Jenőre emlékeztek halálának 10. évfordulóján

Nagy Roland alpolgármester osztotta meg gondolatait az olimpiai aranyérmes, világbajnoki második helyezett kiváló labdarúgóról.

2025. Január 13. 10:06, hétfő | Helyi

A hónap műtárgya - Fekete István Múzeum

2025. január hónap műtárgyának Fekete István író horgászfelszerelését választották, melyet 1995-ben az író özvegye, Piller Edith adományozott a dombóvári múzeumnak.

2025. Január 11. 13:00, szombat | Helyi

Csillag Lászlónak 90. születésnapja alkalmából Pintér Szilárd polgármester gratulált

Horváth Józsefné önkormányzati képviselő is felköszöntötte Laci bácsit, nemcsak mint a körzet lakóját, hanem egyik legkedvesebb szomszédját is.

2025. Január 11. 08:00, szombat | Helyi

Bakócán emlékeztek Fekete Istvánról

December 15-én második alkalommal tartottak Fekete István Emléknapot a községben.