Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2011. Május 05. 20:29, csütörtök | Helyi
Forrás: APOK Belvárosi Általános Iskola

Megyei Kaán Károly: a mezőny első felében végeztek a belvárosisok

Megyei Kaán Károly: a mezőny első felében végeztek a belvárosisok

A Belvárosi Általános Iskolából öt tanuló vehetett részt a Kaán Károly XIX. Országos Természet- és Környezetismereti Verseny megyei fordulójában. A diákok kiválóan oldották meg a nehéz feladatsort Szekszárdon és értek el dobogós v

A megmérettetést komoly felkészülés előzte meg. A tananyagon kívül a Természetbúvár című folyóirat számos cikkét is fel kellett dolgozniuk a gyerekeknek a felkészítő pedagógusok segítségével, mi több, az azokban megjelent ismeretanyagot alkalmazniuk kellett.

Somfalvi Józsefné tanítványai közül a 6. évfolyamon második lett Eigenbrót Gréta (6.a), harmadik helyezést ért el Rákosfalvi Máté (6.a), továbbá hatodikként végzett Tóth Máté. Csík Mária tanítványai közül negyedik helyenfejezte be a versenyt Pintér Márk (5.b) az ötödikesek mezőnyében, a 6. évfolyamosok között ötödik lett Városi Márton.

Első képünkön balról jobbra: Eigenbrót Gréta, Tóth Máté, Városi Márton és Rákosfalvi Máté
Második képünkön: Pintér Márk



Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi

Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban

Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.

2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi

Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron

Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik: