Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2021. Május 13. 14:42, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Mérgezett tojással ölték meg a ragadozó madarakat

Mérgezett tojással ölték meg a ragadozó madarakat

A debreceni rendőrök az állampolgárok segítségét kérik.

A Debreceni Rendőrkapitányság 09010/667/2021. bűnügyi számon nyomozást folytat állatkínzás vétség elkövetésének gyanúja miatt.

Egy természetvédelmi őr tett bejelentést 2021. április utolsó hetében arról, hogy a Hajdúböszörmény és Józsa közötti mezőgazdasági területen több védett ragadozó madár tetemét is megtalálták. Az elpusztult állatok környezetében tojások voltak, amiket feltételezhetően ismeretlenek megmérgeztek - közölte a rendőrség.

A Debreceni Rendőrkapitányság kéri, hogy aki az esettel kapcsolatban információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Debreceni Rendőrkapitányságon (Debrecen, Budai Ézsaiás utca 4. szám), vagy hívja a 06-52 516-400-as telefonszám 24-45-ös mellékét, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést a 06-80/555-111-es Telefontanú zöldszámán, vagy a 112-es, díjmentes segélyhívó számon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul