Hírek
2011. Augusztus 28. 07:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: HírTV
Merkel nem támogatja a finnek garanciaigényét
Az eurózónában sem egyszerű a helyzet, várhatóan újabb huzavona alakul ki a második görög csomag körül, ha a finnek ragaszkodnának ahhoz, hogy a görögök nyújtsanak pénzügyi garanciát a lehívott hitel után.
Ez azért kellemetlen momentum, mert más országok is hasonló feltételhez kötnék a hozzájárulásukat, adott esetben például a hollandok jelezték, hogy nem tartanák rossz ötletnek a finnek felvetését. Mint ismeretes Szlovákia is keresi a kibúvót a programból.
A nagyobb országok viszont nem szívesen módosítanának a július végi megállapodáson, legalábbis Angela Merkel német kereszténydemokrata politikusok előtt arról beszélt, hogy nem támogatja a finnek javaslatát. Pedig a finnek magasra emelték a lécet, és külön szerződést akarnak kötni Athénnal, hogy a görögök nyújtsanak garanciát a hitelre. Az MTI azt írta, hogy a finn miniszterelnök egy keddi nyilatkozatában arról beszélt, hogy vagy jelenlegi formájában, vagy módosítva, de lesz különszerződés Görögország és Finnország között az euróövezeti támogatásért cserébe nyújtandó pénzügyi garanciáról. A történetben, ami tanulságos, hogy hiába a júliusi megállapodás, túl lassan őrölnek az európai malmok, és a rengeteg állam külön igényét nehéz összeegyeztetni, márpedig az idő most nagyon számít. Hitelminősítők figyelmeztettek, hogy amennyiben veszélybe kerül a görögöknek szánt második csomag elérhetősége, úgy újabb leminősítési hullám söpörhet végig az eurózóna adósságokon-írták az Equilor elemzői.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 12:00, vasárnap | Külföld
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.
2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld
Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára
Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.
2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld
Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.

