Hírek
2022. Június 22. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: katasztrófavédelem
Négy megyében rendel el tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Négy megyében rendel el szerdától tűzgyújtási tilalmat a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) egyetértésével - tájékoztatta a Nébih az MTI-t kedden.
Az intézkedés Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok megyét érinti - áll a közleményben.
A tűzgyújtási tilalmat az indokolja, hogy az elmúlt időszak tartósan magas átlaghőmérséklete, valamint a száraz, aszályos időjárás miatt megnőtt a tűzek kockázata - tették hozzá.
Mint írták: az elmúlt időszak magas átlaghőmérséklete és az alacsony relatív nedvesség kiszárította a holt biomasszát, ráadásul számottevő csapadék sem hullott, ezért négy megyében jelentősen megnőtt a tüzek keletkezésének esélye.
Az előrejelzések alapján az elkövetkező időszakban is folytatódik a meleg időjárás - fűzték hozzá.
A tűzgyújtási tilalom idején tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben és fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében, ideértve a tűzgyújtási tilalomról tájékoztató interaktív térképen jelölt területeken található tűzrakó helyeket, a vasút és közút menti fásításokat, valamint a parlag- és gazégetést is.
Az aktuális tűzgyújtási tilalomról és a tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképek nyújtanak további tájékoztatás - áll a Nébih közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 05. 08:03, vasárnap | Belföld
Itt vannak az ötös lottó nyerőszámai
Az ötös lottó nyerőszámai
2023. Február 05. 07:59, vasárnap | Belföld
Nagy Márton: tőkeprogramot indít hamarosan a kormány
2023. Február 05. 07:56, vasárnap | Belföld
Tállai András: a héten dupla nyugdíjat utal a kormány
Három nappal korábban kézhez kaphatják a februári, valamint az emelt összegű 13. havi nyugdíjat, és számos más nyugdíjszerű ellátást azok, akik azt postai úton kérték.
2023. Február 04. 16:57, szombat | Belföld
OKF: már 2300 felett a tűzoltói munkák száma
Továbbra is sok munkát ad a vihar a tűzoltóknak elsősorban a Dunántúlon, szombaton kora délután országszerte már meghaladta a 2300-at a beavatkozások száma.