Hírek
2025. Február 10. 08:07, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Nem erősítette meg és nem is cáfolta a Kreml az orosz-amerikai elnöki telefonbeszélgetésről szóló bejelentést
Nem erősítette meg és nem is cáfolta a Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök közötti telefonbeszélgetésről szóló bejelentést vasárnap újságíróknak nyilatkozva Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.
"Annak mértékében, ahogy a washingtoni adminisztráció kibontakoztatja tevékenységét, sokféle kommunikáció zajlik, és ez a kommunikáció különböző csatornákon folyik, és természetesen a kommunikáció sokasága közepette lehet, hogy én személy szerint valamit nem tudok, lehet, hogy valamiről nem értesültem. Tehát az adott esetben sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom (a hírt)" - fogalmazott Peszkov.
Azt, hogy telefonon beszélt Putyinnal, maga Trump mondta a The New York Post című lapnak nyilatkozva. Arról, hogy mikor és hányszor kommunikált orosz hivatali partnerével, nem nyilatkozott az amerikai elnök. Hangot adott benyomásának, hogy Putyin "tényleg nem közömbös" a katonák harctéri halála iránt, és azt mondta, hogy konkrét terve van az orosz-ukrán konfliktus lezárására.
Donald Trump többször is kijelentette, hogy tárgyalásokat akar folytatni az orosz elnökkel. Hasonló készségét január végén Vlagyimir Putyin is megerősítette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.

