Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2013. Április 20. 05:00, szombat | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem minden az anyai ösztön?

Nem minden az anyai ösztön?

Az apák ugyanolyan jól felismerik saját gyermekük sírását, mint az anyák - állapította meg egy új kutatás, amelyről a Fox News számol be. Az eredmények azt mutatják, hogy inkább a tapasztalat, mintsem az anyai ösztönök számítanak.

'A tanulmány elején azt gondolták, hogy az anyák jobban felismerik saját kisbabájuk sírását, mint az apák' - mondta Nicolas Mathevon, a tanulmány társszerzője.

Bár nem egészen világos, hogy az emberek számára is olyan fontos lenne gyermekük hangjának felismerése, mint az állatoknak, akiknek akár több száz csemete közül kell felismerniük saját kicsinyük hangját. Mégis, a szakemberek szerint az, hogyha egy szülő felismeri saját gyermeke sírását, azt jelenti, hogy más igények - mint az éhség vagy a fájdalom - azonosításában is jobbak a képességeik.

A kutatók Franciaországban és a Kongói Demokratikus Köztársaságban arra kértek 27 apát és 29 anyát, hogy ismerjék fel saját gyermekük sírását négy csecsemő közül. A szülők átlagosan az esetek 90 százalékában pontosan azonosították gyermekük hangját.

Azok a férfiak, akik legalább napi négy órát töltöttek gyermekükkel, ugyanolyan jól felismerték annak sírását, mint az anyák. Azok viszont, akik ennél kevesebb időt töltöttek velük, ez az arány jóval rosszabb volt. Ez azt mutatja, hogy az érzékelés csupán a tapasztalaton múlik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 16:00, szombat | Életmód

Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé

A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.

2026. Március 13. 10:00, péntek | Életmód

Napos, tavaszias idő várható az ünnepi hétvégén

Jellemzően napos idő várható a hétvégén, a hőmérséklet csúcsértéke megközelíti a 20 Celsius-fokot.