Hírek
2017. Október 01. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Nem válogatott – 300 kilós disznót és ékszereket lopott

A rendőrök vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást azzal a férfival szemben, aki a megalapozott gyanú szerint több ingatlanba is betört Hajdúdorogon.
Egy férfi tett bejelentést a rendőrségre május 14-án 8 óra körül arról, hogy hajdúdorogi ingatlanjának udvaráról ellopták a 300 kilogrammos sertését. A rendőrök a helyszínre mentek, ahol adatgyűjtést és tanúkutatást végeztek, amelynek eredményeként azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét. Az egyenruhások L. Ferencet elfogták és előállították a Hajdúböszörményi Rendőrkapitányságra, ahol nyomozók gyanúsítottként kihallgatták. A 32 éves férfi beismerő vallomást tett. A gyanúsított elmondta, hogy az állatot eladta egy hajdúböszörményi ismerősének, B. Zoltánnak, aki tudta, hogy a sertés lopásból származik.
A nyomozás adatai szerint L. Ferenc korábban öt másik hajdúdorogi házba is betört, ahonnan ékszereket és más értéktárgyakat vitt el.
A Hajdúböszörményi Rendőrkapitányság az L. Ferenccel szemben lopás bűntett, míg az 59 éves B. Zoltánnal szemben orgazdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte és az ügyben keletkezett iratokat a napokban megküldte a járási ügyészség részére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.