Hírek
2024. December 12. 07:53, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: Zelenszkij visszautasította a karácsonyi tűzszünetre tett javaslatot

A magyar EU-elnökség végén újabb erőfeszítéseket tettünk a béke érdekében - írta az X közösségi portálon a magyar miniszterelnök szerdán.
Orbán Viktor hozzátette, "karácsonyi tűzszünetet és jelentős fogolycserét javasoltunk ma. Sajnálatos, hogy Zelenszkij ukrán elnök egyértelműen elutasította és kizárta ezt" "Mi megtettük, amit tudtunk!" - írta.
Ezt megelőzően Volodimir Zelenszkij nehezményezte, hogy a magyar kormányfő telefonon felhívta Vlagyimir Putyin orosz elnököt. Zelenszkij több közösségi oldalon azt írta: "Teljesen világos, hogy a valódi béke és a garantált biztonság eléréséhez amerikai elszántság, európai egység és minden partner elkötelezettsége szükséges az ENSZ Alapokmányának, céljainak és elveinek betartása mellett".
Hangsúlyozta: nem szabad az egység rovására saját imidzset építeni, hanem törődni kell a közös sikerrel, mert Európa egysége az, ami mindig sikert hoz. Ismét leszögezte, hogy az Oroszország által Ukrajna ellen folytatott háborúról nem szólhatnak megbeszélések Ukrajna bevonása nélkül.
"Mindannyian reméljük, hogy Orbán Viktor legalább (Bassár el-) Aszadot (a volt szíriai elnököt) nem hívja fel Moszkvában, hogy még az ő órákon át tartó előadását is meghallgassa" - jegyezte meg az ukrán államfő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.