Hírek
2011. Október 16. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
Pályázattal próbálnak segíteni
Csaknem nyolc százalékkal nő a regisztrált munkanélküliek száma Baranyában azzal, hogy bezárja pécsi üzemét a Elcoteq.
Az elektrotechnikai eszközöket gyártó finn cégnél közvetlenül vagy közvetve dolgozó mintegy 2000 munkavállalón a Baranya Megyei Munkaügyi Központ Európai Uniós pályázattal próbál segíteni.
A partner vállalkozásokkal, az étkeztetést és szállítást végző cégekkel együtt Pécsett több mint 2000 munkahely szűnik meg azzal, hogy az Elcoteq csődbe ment. A gyár dolgozóival a hét közepén közölték: munkájukra a továbbiakban nincs szükség. A speciális szakterület miatt a munkavállalók elhelyezkedésére nincs sok esély, bár várhatóan a kínai Huawei, egy másik elektrotechnikai céggel közösen átveszi a dolgozók egy részét. „A Flextronics és a Huawei együttműködéséből van némi esély arra, hogy legalábbis az év végéig 100 kolléga elhelyezkedjen. Aztán az, hogy 2012-ben hogyan fog alakulni a gazdaság és a piac, ez nyilván annak a függvénye lesz, hogy még hány embert fognak oda felvenni” - mondta Novodárszky Béla, az Elcoteq Vasas Szakszervezet titkára.
A munkájukat elvesztett dolgozókon a megyei munkaügyi központ próbál segíteni. Ennek érdekében az Európai Unióhoz nyújtanak be pályázatot.
A támogatás elnyerésének feltétele, hogy a pályázó szervezet igazolja, a korábbi munkáltató nehéz anyagi helyzete a gazdasági válságra vezethető vissza. Az Elcoteq csődje pont emiatt következett be. „Ha szükséges átképeznénk őket, vagy vállalkozás indításához adnánk támogatást. Ha szükséges akkor utazási költségtérítést, tanácsadást biztosítanánk a számukra, ha szükséges akkor azoknak a munkáltatóknak adnánk támogatást, akik őket foglalkoztatni tudnánk” - fogalmazta meg Janovics László, a Baranya Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központ vezetője.
Baranya megyében jelenleg 27 ezer ember van állás nélkül, a munkanélküliségi ráta 15 százalék. Az Elcoteqes dolgozók utcára kerülése ezt az arányt, majdnem 8 százalékkal emelte meg. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.

