Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2011. Október 22. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: MTI

Prostituáltakkal mulatott Strauss-Kahn?

Prostituáltakkal mulatott Strauss-Kahn?

Egy észak-franciaországi prostitúciós hálózat ügyében indított nyomozás során kiderült.

Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutalap (IMF) volt vezérigazgatója részt vehetett azokon a prostituáltak részvételével Párizsban rendezett partikon, amelyeket nagyvállalkozók finanszíroztak – adták hírül pénteken a francia napilapok.

Az ügyben eddig öt személyt vettek őrizetbe, köztük Jean-Christophe Lagarde-ot, Lille rendőrfőkapitányát. A Le Figaro által közzétett kihallgatási jegyzőkönyvek szerint valószínűsíthető, hogy az Eiffage vállalatcsoport egyik leányvállalatának igazgatója prostituáltakat közvetített Strauss-Kahnnak. Vallomása szerint a lille-i főkapitány a volt IMF-vezér társaságában vett részt párizsi szexpartikon. A Libération azt írta: a nyomozás során az is kiderült, hogy az ügy fő gyanúsítottjai többször is jártak Strauss-Kahnnál Washingtonban. Utoljára május 11. és 13. között, egy nappal azelőtt, hogy a volt IMF-vezért nemi erőszak kísérletének gyanúja miatt New Yorkban őrizetbe vették. (pr)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal

Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.