Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2023. November 28. 14:06, kedd | Belföld

Regények karácsonyra

Regények karácsonyra

Emberjogi jogászból történelmi regényíró…


László Boglárka mióta elhagyta az emberi jogvédelem világát, ahol munkáját a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetéssel is elismerték, azóta csak mesél… Szóban mint idegenvezető a vele külföldre utazó turistáknak, írásban pedig történelmi regényeivel az olvasóinak.
A bölcsészettudományi karon magyar-francia szakot végzett, majd a jogi egyetemen doktorátust szerzett László Boglárkának az évek során több nyelvet és kultúrát is volt szerencséje megismerni, így annyi történet gyűlt össze benne, hogy 2022-ben megjelent az első regénye, A Bánlaky-örökség, majd 2023-ban a második, Párizs, 1867 címmel. Mindkettő a Libri Kiadó gondozásában.


A Bánlaky-örökség izgalmas, több generáción átívelő család- és kortörténeti regény, ahol a 19. század végétől a 21. század beköszöntéig követhetjük végig egy magyar főúri család, valamint a körülöttük élők történetét. A regényt az izgalmas cselekményvezetés, a gazdag művelődés- és kultúrtörténeti tablók, valamint a gyönyörű természeti leírások teszik élvezetes olvasmánnyá.
A Párizs, 1867 sodró lendületű kortörténeti regény, ami III. Napóleon császár világkiállítástól hangos Párizsába repíti az olvasókat. A pazar díszletek mögött azonban a változó európai hatalmi egyensúly megteremtése érdekében diplomáciai tárgyalások, alkuk, politikai játszmák zajlanak. Az izgalmas regényben a francia történelem és a magyar-francia kulturális kapcsolatok kevésbé ismert epizódjai bukkannak fel.

További információk: https://www.facebook.com/drlaszlobogi; https://www.instagram.com/laszlobogibooks
- Hajósi Miklós -

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól