Hírek
2024. Szeptember 04. 08:08, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: megvan az ezredik szerződéses területvédelmi tartalékos
A két hónapja indított Szeretem, Megvédem! elnevezésű kampány hatására sok ezren érdeklődtek, több ezren jelentkeztek. Kedden pedig átléptük az ezer szerződést kötött területvédelmi katona létszámot
- mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség YouTube-on közzétett keddi videójában.
A miniszter kiemelte, az önkéntes szervezésű haderő felállítása óta ilyen rövid idő alatt ennyi önkéntes még nem jelentkezett a Magyar Honvédségbe.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf megköszönte azoknak, akik már szerződést kötöttek, majd hozzátette, hogy várnak mindenkit, aki a Magyar Honvédségben önkéntes területvédelmi tartalékosként szeretné szolgálni a hazáját.
"A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát"
- hangsúlyozta a tárcavezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

